IMAGINE H2O 6: PAR CILVĒKU UN TEHNOLOĢIJĀM

design: Jānis un Agnija Burmeisteri

kad: 10.septembris, 2016 Mūsdienu kultūras forums “Baltā Nakts”

kur: Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes iela 4, Pārdaugava

cikos: no plkst. 20.00 – 3.00

Imagine H2O 6” ir kā spēle, kā smalka ķirurģija ar cilvēku un tehnoloģijām. Cilvēkam kā radošas dzīvības objektam ir spēja būt notikumu lieciniekam un komunicēt ar apkārt pastāvošo priekšmetisko pasauli. “Imagine H2O 6” būs dokumentācija, kas ar jaunām skatuves mākslas formām iepazīs un izvērtēs, cik pilnīgi ir iespējams izprast pasaulīgus procesus un lietu attiecības. Šoreiz ļausim priekšmetiem runāt, bet sev iespēju klausīties un pieredzēt. Zivju un cilvēku dialogi instalācijā, radošajās darbnīcās un Multenkulten animācijas filmās, zviedru aktiera Igija Londa Malmborga (Iggy Lond Malmborg) mono viesizrāde  “K ļ ū m e” (“b o n e r”) un “Verdošās dejas” (DJ Miksmeisters AG un grupa “MMMM”) būs jauns pieskāriens mūsu dzīves norisēm.

Pasākumu organizē: PIGEON-BRIDGE un augstskola RISEBA
Finansiāli atbalsta: Rīgas Dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds

Sadarbības partneri: Arhitektūras un mediju centrs H2O 6, Kanuti Gildi Saal (Igaunija), MultenkultenZiemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Igaunijas vēstniecība Rīgā, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, LUX EXPRESS, Bellevue Park Hotel Riga,  Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāle, radio Naba, Naba Klab, Pupu Maiss, Valmiermuižas alus, Gutenberga druka.

***

Pasākuma radošā komanda:

Ideja, koncepts, producente: Zane Estere Gruntmane
Padomdevēji: Olivers Tarvids, Ģirts Ozoliņš, Sanita Bučiniece
Dizains: Agnija un Jānis Burmeisteri
Radošie un tehniskie risinājumi: Paula Pļavniece, Kristīne Daukšte, Kārlis Lapiņš, Ģirts Ozoliņš, Olivers Tarvids, Antireality

Jau trešo gadu pēc kārtas Zunda kanāla teritorijā „Pigeon-bridge” sadarbībā ar augstkolu RISEBA būvēs tiltu, kas vienos dažādas mākslas disciplīnas, lai zinātkāri pētītu un jauktu robežas, lai veidotu izpratni par mūsdienu laikmetam aktuālām norisēm. Šogad par galvenajiem elementiem ir izvēlēti cilvēks un tehnoloģija.

 

PASĀKUMA PROGRAMMA

20.00 līdz pusnaktij : bērniem un pieaugušajiem

Instalācija un radošā darbnīca “ZIVJU UN CILVĒKU DIALOGI” un MULTENKULTEN bērnu animācijas filmas ieskatīsies brīnumainā zemūdens pasaulē, kas šķiet tik vitāla, apbrīnojoša un pasakaini skaista. Ja lielāko daļu zemeslodes sedz ūdens, tad iespējams galvenās šīs planētas iemītnieces ir mūsu priekšteces un vecmāmiņas – zivis. Mūsu, zivju divkājaino mazbērnu, dzīves ir kļuvušas tik daudz vienkāršākas un piepildītākas, kopš ikdienā ir parādījušās tehnoloģijas, tomēr cik daudz tajā pašā laikā arī lieku izmešu ir parādījies? Vai šī straujā attīstība ir mainījusi mūsu priekšgājēju – zivju, ikdienu un vai mums būtu nepieciešams par to interesēties? Ielūkosimies maģiskajā zemūdens pasaulē un aci pret aci sastapsimies ar savām attālajām radiniecēm, zemūdens iemītniecēm. Pasākuma laikā ikviens varēs piedalīties zivju ikdienā un apjautāties, kādas izmaiņas mūsu paradumos ir ietekmējušas šīs senās, graciozās zemūdens iemītnieces un to maģiski skaisto dzīves vietu. 

21.00 – 22.30  tiem, kuriem jau 18+, VIESIZRĀDE no ZVIEDRIJAS

foto: Tani Simberg

foto: Tani Simberg

Igija Londa Malmborga (Iggy Lond Malmborg) mono izrāde “k ļ ū m e” (“b o n e r”) ar klasikiem teātra elementiem pievērsīs uzmanību cilvēkam un tam piederošo lietu attiecībām. Vai cilvēks valda par lietām, vai arī gluži otrādi – priekšmeti kontrolē viņu? Izrāde balstās uz apgalvojuma, ka nav iespējams pilnībā izprast kādu situāciju no socioloģijas viedokļa, ņemot vērā tikai cilvēka uzvedību. Jāņem vērā arī tie objekti, kas nodrošina šīs situācijas esamību un klātesoši tās radīšanās. Plašāk par izrādi lasīt šeit.

23.00 – 3.00  “VERDOŠĀS DEJAS” ar grupu MMMM un DJ Mixmaster AG

Vakara noslēgumā ‘jaunā pieskārienā’’ izskanēs mūzika, kas līdz pat mūsdienām ir saglabājusi dzīvotspējību kā cilvēcē, tā tehnoloģijas revolūciju laikmetā. Mūzika, kas skanējusi no gadsimta uz gadsimtu, kas radījusi hitus tām skanot vēl joprojām kā radio stacijās, tā mūsu dzīvēs. Mūzika, kas vienojusi paaudzes, tautības, rases un mūzika, kas sniegusi kā enerģijas pilnus, tā emocionāli sensitīvus dzīves brīžus.“Imagine H2O 6” noslēgumā organizatori apmeklētājus aicinās nodoties verdošām dejām pieredzējuša plašu meistara – DJ Mixmaster AG un jaunās paaudzes mūzikas apvienības “MMMM” pavadībā.

Svaigi un mežonīgi maskās tērptie mākslinieki spēlē savas electroclash kompozīcijas, kurās jūtamas ietekmes arī no tādiem stiliem kā chiptune, electro-house un witch-house, ar riot grrrl vokāliem, kaudzi mini gadžetiem un pavadošām VJ projekcijām,. MMMM skatuves tēls, iedvesmots no 8bit spēlēm, japāņu popkultūras un komiksiem, ir arī vizuāls priekšnesums.