united Sorry & theater im bahnhof: NO,NOTHING! (AT)

No (angļu val.) pretestības akts, visupirms zemapziņas reakcija uz kaut ko, ko jūs nevēlaties. Nothing (angļu val.) ir vietniekvārds, apzīmējošs nekā neesamību. Tas asociējas ar nebūtību. Ikdienas pielietojumā, nothing apzīmē to, kam trūkst nozīmes, intereses, vērtības, jēgas. Nebūtība ir neesamības stāvoklis, īpašība, kad nekā nav.

 Radošā komanda: Gabriela Hiti (Theater im Bahnhof), Norbert Wally (The Base), Frans Poelstra (united sorry),

Režisors: Robert Steijn (united sorry),
Stils: Johanna Hierzegger, Anke Philipp
Gaismu māksliniece: Sabine Wiesenbauer
Producenti:  united sorry, Theater im Bahnhof (Grāca), brut Wien (Vīne)

Viesizrādi atbalsta: Austrijas vēstniecība Rīgā, Rīgas Dome, INTPA (International Net for Dance and Performance Austria).

This event is made possible by INTPA – INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA of Tanzquartier Wien with funds by BKA and BMEIA.  

Viesizrāde Rīgā: 5. septembrī plkst. 21:00, “Galganberga kalnā” aka H2O 6 video studija, Pārdaugavas senākā ciema svētku  “Zundas sādža” programmā, kas notiek Mūsdienu kultūras foruma “Baltā Nakts” ietvaros.

Viesizrādi organizē: PIGEON-BRIDGE sadarbībā ar augstskolu RISEBA un Arhitektūras un mediju centru H2O 6. 

  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.27
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.39
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.14
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.21

 

Theatre im Bahnhof no Grācas un United Sorry no Vīnes ir izveidojusi grupu ar nosaukumu “Die Liebe, ihr Tod un sein Lebensberater” un viņu jaunākajā kopdarbā “No, Nothing!” runā par vissarežģītāko dzīves posmu – nāvi. Pārbaudot dzīvē netveramo laimes izjūtu un mūsu pašu veselības trauslumu, šī performance izslēdz jebkuru apdraudējuma sajūtu, jo mākslinieki dance macabre izpilda ar mežonīgu dzīvesprieku. Viņi dzied par mīlestību un dzīvi, viņi nopūšas, iedomājoties to, kas nāk pēc tam. Mēs taču zinām, ka pēc lietus vienmēr būs saule. Kad sakām “Jā” mīlestībai, mums ir jāsveicina arī tās nāve. United Sorry un Theatre im Bahnhof skatīsies acīs bailēm un kārdinājumiem, kas saistās ar nāvi un ar patiesu dzirksteli acīs svinēs dzīvi tās patiesā priekā un skaistumā! Izrādes beigām ir jābūt tikpat burvīgām kā sākumam!

***

Roberts Šteins (Robert Steijn) režisē izrādes Leipcigā “Theater der Junge Welt”, Štutgartē “Stephanie Oberhoff”, Budapeštā “Symptoms” un Grācā “Theatre im Bahnhof”. Viņa veidotajos skatuves mākslas darbos nāves tēma bieži tiek skarta kā spēks, kas transformē stagnācijas situāciju jauna radīšanas sākumā. Šogad viņš plāno projektu “redefining intimicy” (latv.val. “pārdefinētā intimitāte”), kas sastāvēs no vairākiem duetiem, teātra izrādēm, mūzikliem, grāmatām, filmām un izstādēm galerijās. Šī daudzpusīgā projekta attīstību viņš ir uzsācis Meksikā un Eiropā.

Frans Poelstra veido solo izrādes un strādā kopā ar dažādiem skatuves māksliniekiem un kompānijām Vīnē (Andrea Maurer, Simon Maye, schallaundrauch agency, DanceAbility). Kopš 2003. gada viņš regulāri sadarbojas ar skatuves mākslinieku un rakstnieku Rober Steijn, kopīgi dibinot apvienību United Sorry. Pēc vairāk kā 40 gadiem skatuves mākslā viņš joprojām mēģina saglabāt entuziastisko bērnu aizrautību pret savu darbu, ko viņš ir atradis kā iespējām bagātāko.

Gabriela Hiti, sekojot savai sirdsbalsij, kļuva par aktrisi un skatuves mākslinieci “Theater im Bahnhof”. Šī teātra mākslinieki darbojas mūsdienu folka teātra žanrā ar padziļinātu interesi par Austrijas identitāti. Ar “Theater im Bahnhof” Gabriela ir uzstājusies neskaitāmos teātros visā Austrijā, kā arī piedalījusies līdzproducentu “Steirischer herbst”, “Wiener Festwochen”, “Schauspielhaus Graz” un “brut Wien” veidotajos darbos. Šobrīd Gabrielas mākslinieciskais darbs ir virzīts feminisma tēmu ietvaros. Izrāde-koncerts “No,Nothing!” ir viņas trešais sadarbības projekts ar režisoru Robert Steijn. 

Norbert Walley kopš 90. gadiem ir ģitārists, dziedātājs un grupas “The Base” līderis. Grupa līdz šodienai ir ierakstījusi 11 albumus, kā arī skaņu celiņus dažādām filmām. Viņš ir spēlējis uz neskatiāmām skatuvēm Austrijā, ieskaitot “Wiener Burgtheater”. Radošā darbība ir Norbertu aizvedusi arī uz Londonu un Ņujorku. Viņš sevi saista arī ar teātri, kurā darbojas jau kopš 1996. gada, veidojot vairākas kompozīcijas un improvizācijas izrādēm. Šobrīd Norberts spēlē ļoti veiksmīgā “Theatre im Bahnhof” darbā “Lehrerzimmer 8020” Grācā “Schauspielhaus” skatuvē. Pavisam nesen viņš uzsācis spēlēt arī sintezatoru un basģitāru.

Theater im Bahnhof ir neatkarīga teātra grupa no Grācas. Tā ir lielākā profesionālā neatkarīgā teātra kompānija Austrijā, sevi dēvējot par  “mūsdienu tautas teātri”, jo jau no saviem pirmsākumiem ir strādājusi, balansējot starp Austrijas raksturīgām identitātes tradīcijām un pop kultūru. 

Brut Wien ir kopproducentu kompānija un neatkarīgā skatuve. Jau vairāk kā 7 gadu garumā Austrijas galvaspilsētā Vīnē kompānija, producējot un līdzproducējot neatkarīgu starptautisku mākslinieku idejas, piedāvā dažādu jaunu formu skatuves mākslas darbus un teatrālus pasākumus.