ZUNDAS SĀDŽA: PĀRDAUGAVAS SENĀKĀ CIEMA SVĒTKI

… gaismas un tumsas satikšanās vieta un viņu slēptās vienotības ieraudzīšana, lai saskarē ar cilvēku kļūtu par tagadnes vērtību…

“Zundas sādža” būs Pārdaugavas senākās apkaimes –  Zunda ciema – svētki, kad ciema darbīgo iedzīvotāju ikdiena tiks celta jaunā gaismā. Atjaunosim izglītības, sabiedriskās dzīves, zemnieku un tirgotāju tradīcijas, sādžas svētkus svinēsim kopā ar vietējo un ārvalstu  mākslinieku un mūziķu uzstāšanos. Sādžas svētki ikvienam tās apmeklētājam ļaus pieredzēt neatkārtojamu ceļojumu apkaimes dzīves telpā caur tagadnes garām slīdošiem mirkļiem.

kad & kur: 5. septembrī, 2015 Ūdens ielas 6 teritorija (Arhitektūras un mediju centra H2O 6 un pagalmā)

norises laiks: 19:00 līdz 01:00 

“Zundas sādža”  notiek ikgadējā Mūsdienu mākslas foruma “Baltā Nakts” ietvaros.

***

Pasākumu organizē: PIGEON-BRIDGE, augstskola RISEBAArhitektūras un mediju centru H2O 6, iniciatīvas organizācija “Free Riga”, pasākumu norises vieta “Zunda dārzs” un bērnu multfilmu darbnīca “MultenKulten”.

Finansiāli atbalsta: Rīgas Dome, Austrijas vēstniecība RīgāINTPA (International Net for Dance and Performance Austria).  

This event is made possible by INTPA – INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA of Tanzquartier  Wien with funds by BKA and BMEIA.

Draugi un atbalstītāji: Bellevue Park Hotel Riga, Gutenberga druka, PUPU MAISS, Alises Rozes Dizaina studija, Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Latvijas filiāle, Gara Vasara, Dirty Deal Teatro, Valmiermuižas alus, apavu veikals Četras Zoles,  kūpinājumu meistari Abas.lv.

***

Ideja, koncepts, producente: Zane Estere Gruntmane
Padomdevēji: Sanita Bučiniece (RISEBA), Linda Krūmiņa
“Zundas skolas” idejas autori un organizatori: Linda Krūmiņa and Kristīne Daukšte (pigeon-bridge), Ivars Šmits, Kristīna Ratniece (MultenKulten)

Tehniskais atbalsts:  Ģirts Ozoliņš & Co, Olivers Tarvids
Gaismu mākslinieks un video projekciju tehniskie risinājumi: Ģirts Ozoliņš
Pasākuma mākslinieks: Jānis Burmeisters
Pasākuma vizuālie telpas risinājumi: Kristīne Daukšte
Video projekcijas: Raitis Ābele, Dace Jokste
Satura konsultante: vēsturniece Zinta Valdmane
Producenta asistente, publicitāte: Laima Jokste
Brīvās gribas radošie praktiķi: Evita Bērziņa, Anda Zaļepska, Megija Grauziņa, Zane Bondare, Liene Miķelsone, Māris Bortnikovs.

Kultūras vēstis veidotais video atskats no pasākuma

 

PASĀKUMA ROGRAMMA:

Zundiņš – platā Daugavas atteka, glīts un nofrizēts kā pirmklasnieks, paklanījies topošajam modernajam inženierzinātņu centram Ķīpsalā, iesaucas: “Ahoi!” un aizšmauc krūmos kā īstens nomaļnieks, vislabāk juzdamies industriālā haosa, laivu būdu un suņu taku sabiedrībā. Noreibis, vērodams kā Ūdens meitas žāvē matus uz tiltiņa, tas sapņo par iztīrītu gultni un rīdzinieku dzīvi pie ūdens.

19:00 Pārdaugavas senākā ciema svētku atklāšana kopā ar vēsturnieci Zintu Valdmani.

Pastaiga “Zunda neapjaustais vilinājums” aicinās iepazīt zudušā pārcēlāju ciema mūsdienīgos vaibstus, izstaigājot Ūdens ielas posmu no bijušās Lauksaimniecības mašīnu fabrikas teritorijas līdz ielas savienojumam ar Daugavgrīvas ielu. Jūs uzrunās Pārdaugavas latviešu vēstures liecības, cara laiku fabriku mūru perfektā estētika, kultūrvēstures faktu klāsts un papildinās personīgais redzējums. Pastaigā vadīs vēsturience Zinta Valdmane. (grupā ierobežots skaits,  dalība ar pieteikšanos)

 

19:00 – 22:00, pagalms Arhitektūras un mediju centra H2O 6 

“Zunda skola” piedāvās radošās darbnīcas bērniem un citiem interesentiem, izmantojot gaismas un ēnas spēli projecēsim Zundas ciema vēsturi. Nodarbības vadīs “Pigeon-Bridge” baložu saime un bērnu multfilmu darbnīca “MultenKulten”.

20:00 – 23:00, sādžas pagalmā 

brīvdabas multfilmu kino bērniem no “MultenKulten” video arhīviem.

20:00 – 21:00,  koncertvietā “Zunda dārzs” (Arhitektūras un mediju centra H2O 6 izstāžu zāle)

sapņu stāstus atskaņos dziedātāja Elizabete Balčus, kuras mūziku, tēlu un dzīvesveidu vislabāk varētu raksturot ar vārdu sirreālisms.

21:00 – 22:00 “Galganberga kalnā” (Arhitektūras un mediju centra H2O 6 video zālē)

“United Sorry” un “Theater im Bahnhof” no Austrijas ar grupu “Die Liebe, ihr Tod un sein Lebensberater” koncertizrādē “No, Nothing” svinēs dzīves, mīlestības un nāves valdzinošo sākumu un beigas. Vecuma ierobežojums 16+ 

  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.27
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.39
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.14
  • Screen Shot 2015-04-16 at 06.15.21

22:00 – 00:30, koncertvietā “Zunda dārzs” (Arhitektūras un mediju centra H2O 6 izstāžu zāle)

Etnogrāfiskā ceļojumā “Laiva” pa Latvijas ūdens takām vedīs kokļu mūzika ģitāristu izpildījumā, kur apvienojušies mūziķi no grupām “Soundarcade”, “Tesa”. Savukārt pa dziļām meža takām izvadīs eksperimentālā folka grupa “Das Sonntags Legion”.

Projekta “Laiva” pirmā koncerta ierakts 2009.gadā, E.Smiļģa muzeja pagalmā.

  • DSC_0048
  • DSC_0043
  • DSC_0047
  • DSC_0080
  • DSC_0068
  • DSC_0085