NOĶER MANI!

Facebook promo fin

Idejas autore: Kristīne Brīniņa (ex Vismane)
Horeogrāfija: Lukass Gronskis, Taīsija Timofejeva, Emīlija Āne, Oskars Štolde, Katrīna Sīle, Šarlote Bērziņa, Kristīne Vismane
Izpildītāji: Iveta Vaivode, Evita Bērziņa, Nauris Bērziņš, Anna Sīle, Viktorija Fomenko, Kate Āne

Muzikas autors un izpildījums: Rihards Lībietis
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece: Ieva Kauliņa

Gaisma: Dāvis Burmeistars
Izrādes producente: Zane Estere Gruntmane
Producenta asistente: Laima Jokste

Producents: PIGEON-BRIDGE
Kopproducenti: Ģertrūdes Ielas teātris
Sadarbības partneris: bērnu kultūras projekts “Garā Pupa” (organizē biedrība “Ascendum“)

Atbalstītāji: Eliza – K / www.porolons.lv , Balteks – Lat,  Tritone Studio, Dirty Deal Teatro, Gutenberga druka, Valmiermuižas alus, PXB, Pupu Maiss.
Īpašs paldies izrādes tapšanā: rezidenču centram Serde, Ata Kronvalda Durbes vidusskolai un festivālam Zemlika, Rīgas Grīziņkalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju Biedrībai. 

Pirmizrāde: 18. maijā, 2015 Ģertrūdes ielas teātrī
Dalība festivālos: “Positivus Music”, “Homo Novus”

 

Dejas izrāde “NOĶER MANI” ir sešu vecāku drosme stāties pretī izaicinājumam iemācīties savu bērnu kustības un darbības. Atkārtojot bērnu radītās situācijas vecāki strādāja pie savas fiziskās izturības un precizitātes, vienlaicīgi uzveicot savas iekšējās bailes un diskomfortu.

“NOĶER MANI” ir balstīta uz vairāku mēnešu veiktajiem bērnu uzvedības novērojumiem. Bērniem tika dota telpa brīvai izpausmei un viņu darbības tika dokumentētas. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļuva par pamatu horeogrāfijas izveidei. Vai vecākiem izdosies precīzi atspoguļot savu bērnu radītās kustības? To iespējams zinās tikai viņi un viņu bērni, kuri arī būs aculiecinieki notiekošajam. Skatītāji tiek aicināti pieredzēt pieņemtā izaicinājuma rezultātu.

„Garā pupa” ir biedrības „Ascendum” radīts bērnu kultūras projekts, kura mērķis ir nodrošināt visiem Latvijas bērniem iespēju iepazīties ar kultūru jau mazotnē.

Kopš 2012. gada „Garā pupa” ved uz kultūrizglītojošām ekskursijām Rīgā bērnus un jauniešus no maznodrošinātām ģimenēm, ļaujot tiem bez maksas baudīt teātri, koncertus, muzeju ekspozīcijas un citus kultūras notikumus. Tāpat „Garā pupa” arī piedāvā viesizrādes bērniem Latvijas reģionos. Projekta „Garā pupa” ietvaros ir izveidots elektronisks bērnu kultūras kalendārs, kurā iespējams iegūt visplašāko informāciju par aktuālajiem kultūras pasākumiem Rīgā un Latvijas reģionos. Bērnu kultūras notikumu kalendārs ir ikvienam pieejams bez maksas „Garās pupas” mājas lapā.