Kompanii Nii: PUNG (EST)

 

Ideja, horeogrāfija, režija: Renate Keerd

Izpildījums: Liisa Tetsmann, Age Linkmann, Madis Mäeorg, Taavi Rei, Imre Õunapuu, Hannes-Martin Eenmaa

Producents: Kompanii Nii

Līdzproducents: STU 

 

Viesizrādi organizē: PIGEON-BRIDGE, Ģertrūdes ielas teātris

Finansiālais atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome

Sadarbības partneri: Maritim Park Hotel Rīga, Gutenberga druka, Valmiermuižas alus

 

Viesizrāde Rīgā: 5. oktobrī, 2014

Ģertrūdes ielas teātrī

 

 

Izrādes nosaukums “PUNG” igauņu valodā saistās ar vārdiem “pumpurs” un “panks”, angliski nozīmē “kamanas”, un tas viss kopā izrādē rada savdabīgu “pungpasauli”, kurā kūsā enerģija, notiek brīnumainas pārvērtības un asprātīgā veidā tiek izspēlētas cilvēcīgas attiecības un arī vājības – draudzība, mīlestība, pirmais skūpsts un pavisam parasta greizsirdība.

“PUNG” uzrunā ar savu rotaļīgo garu, kas caurvij un raksturo Renātes Kērdas horeogrāfes rokrakstu – apģērba un atsevišķu priekšmetu saspēle ar ļoti spēcīgu, fizisku kustību rada aizraujošu stāstu, kam skatītājs seko līdzi ar neatslābstošu interesi, labprātīgi un pilnībā atdodoties “pungpasaules” maģiskajai varai.

„Kompanii Nii“ ir horeogrāfes Renātes Kērdas (Valmes) 2012. gadā dibināta apvienība, kas strādā dejas un fiziskā teātra žanrā. Tai ir pastāvīgo dejotāju sastāvs, kuram mēdz pievienoties arī viesmākslinieki. Līdz šim kompānija ir radījusi divas izrādes “PUNG”, kas pirmizrādi piedzīvoja 2012. gada novembrī Tallinā, un “PURE MIND”, kam pirmizrāde bija 2013. gada septembrī Tartu.