SPACE OUT: Gerald Kurdian 1999 (FR)

 

Koncepts un interpretācija : GÉRALD KURDIAN

Kopprodukcija: Centre Clark (Montreālā) un W2 Productions

Atbalstītāji: Les Laboratories D-aubervilliers, Phillipe Quesne – Vivarium Studio, CCN De Montpellier, La Menagerie de Verre – Studio Lab

 

 

Viesizrāde Rīgā: 6. oktobrī, 2014 

Arhitektūras un mediju centrā H2O 6

pasākuma SPACE OUT ietvaros Mūsdienu forumā BALTĀ NAKTS 2014

Finansiālais atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departaments

Sadarbības partneri: RISEBA, Arhitektūras un mediju centrs H2O 6

Izrādes sinhronais tulkojums: Linda Krūmiņa

 

1970. gadā cilvēki attīstīja dīvainas idejas par to kā kosmoss varētu izskatīties 1990. gados. Tāds piemērs bija arī britu zinātniskās fantastikas seriāls “Space: 1999”. Vai spētu iedomāties sevi situācijā, kad būtu jāatstāj Zeme un jānonāk citā orbītā? Vai spētu izdzīvot, saduroties ar nekontrolējamo kosmosu? Šodien atšķirību starp iedomāto nākotni un piepildīto realitāti mēs varēsim vērot Žeralda Kurdiana muzikālā izrādē – perforamancē “1999”, kurā ir pārskatītas 48 televīzijas sērijas no jau minētā seriāla. Žeralds radījis Kosmosa Operu, kuru izpilda viens, bruņojies ar klēpjdatoru, klavierēm un dažām vecmodīgām mūzikas iekārtām.

Žeralds Kurdians (Gerald Kurdian) ir franču izcelsmes mākslinieks, kura darbības spektrs aptver dažādas mākslas izteiksmes valodas – skatuves un video mākslu, mūziku un tās producēšanu, kino un multimediju mākslu. Viņa darbus raksturo utopija par sirreālistisko popu, kas ietver ne vien labu devu humora, bet arī ar tā palīdzību viņš runā par mums aktuāliem jautājumiem. Viņa izrādēs – performancēs skan gan balādes, gan plašas pastorāles vai miniatūras, kuras tiek papildinātas ar dažādām elektroniskām ierīcēm, kā arī klavieru skaņām.