MEŽONĪGĀ TRILOĢIJA

 

Ideja, horeogrāfija, izpildītāji: Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova
Ideja, izpildītājs: Edgars Šļakota
Ideja, mūzikas autore: Laima Jansone
Mūzikas dzīvais izpildījums: Laima Jansone, Kaspars Putriņš
Video mākslinieks: Raitis Ābele
Video operators: Valentīns Nagibins
Skaņa: Arvīds Augšups, Anete Vanaga
Gaismas: Dāvis Burmeisters
Scenogrāfe: Anda Skrējāne
Tehniskais atbalsts: Kārlis Lapiņs, Rainers Kornhubers, Olivers Tarvids
Izrādes producente: Zane Estere Gruntmane
Producenta asistentes: Laima Jokste, Ieva Piliņa, Linda Krūmiņa, Diāna Hakova


Izrādes producenti: Dejas Anatomija, PIGEON-BRIDGE
Līdzproducents: Ziemeļvalstu – Baltijas valstu dejas platforma “kedja“


Finansiālie atbalstītāji: Ziemeļvalstu-Baltijas valstu dejas platforma “kedja 2012 – 2015“, “Kedja Mariehamn 2014”, kas tapis ar Eiropas Savienības programmas “Kultūra” atbalstu. Izrādes finansiālie atbalstītāji Latvijā: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments


Sadarbības partneri: augstskola RISEBA, Arhitektūras un mediju centrs H2O 6
Atbalstītāji: Tritone Studio, Gutenberga Druka, Valmiermuižas alus
Īpašs paldies: Bora Bora (DK), Dansarena Nord (NO), Dānijas Kultūras institūts,  Latvijas vēstniecība Somijā, Latvijas Jaunā teātra institūts.

 

Pirmizrāde: 7.augusts, 2014 Marianhama Somijā

Pirmizrāde Latvijā: 27. janvārī, 2015 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

Izrādes garums: 60 min

 

„Mežonīgā triloģija“ ir izrāde – performance, kurā radošā komanda mēģina portretēt Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienas pierobežu teritorijās, par galvenajiem jautājumiem izvirzot vietējo iedzīvotāju vērtības un vietas kā identitātes veidotājas.

Tā veidota kā triloģija, kuras pamatā ir dokumentēti iedzīvotāju stāsti un ikdienas dzīves epizodes, ko papildina radošās komandas gūtie iespaidi un vērojumi. Katra daļa atklāj spilgtākos vietējo iedzīvotāju identitātes veidojošos aspektus no vēsturiskā, politiskā, sociālā, kā arī klimatisko apstākļu un teritoriālā skatpunkta.

“Mežonīgā triloģija” tapusi laikmetīgās dejas rezidenču programmas “Wilderness” ietvaros. Tā ir unikāla starptautiska rezidenču programma, kas notiek Ziemeļu un Baltijas valstu reģionā, iesaistot 5 valstis un ap 50 reģiona laikmetīgās dejas mākslinieku. Tā sniedz iespēju māksliniekiem strādāt, pētīt un veidot jaunradi attālos lauku apvidos, neskartas dabas tuvumā, iedvesmojoties no apkārtējās vides un iedzīvotājiem.

“Dejas Anatomija” radošā komanda 2013. gadā viesojās Dānijas ciematā Toflundē un Norvēģijas pilsētā Hammerfestā. 2014.gadā pēc pašu iniciatīvas apmeklēja arī Latvijas Austrumu pierobežas ciematu Indrām.