ELĪNA CĒRPA: LŪCIS, Valmieras Drāmas teātrī

Režisore – Elīna Cērpa
Scenogrāfe un video māksliniece – Ineta Sipunova
Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa
Muzikālais noformējums – Emīls Zilberts
Gaismu mākslinieks – Kevins Vins-Džonss (Kevin Wyn-Jones)
Vēsturisko dialogu konsultante – Austra Skudra
Koncepcijas un dramaturģijas konsultants – Matiass Knols (Matthias Knoll)
P. Lūča grima autori – Zane Žilinska, Romāns Kabaško
P. Lūča matu meistare – Mārīte Gaidele
P. Lūča uzacu meistare – Ilona Zariņa

Lomās: Imants Strads, Astra Baumane, Ilze Pukinska vai Regīna Devīte,Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Rūta Dišlere, Rihards Rudāks,Uldis Sniķers, Pētera Lūča laikabiedri – Ivars Briedis, Ausma Dzintare, Dzintra Lezdiņa

Izrāde tapusi NVO producentu kompānijas “Pigeon-bridge” pētnieciskā skatuves mākslas projekta “Bērni iet” rezultātā, sadarbībā ar aktrisi Astru Baumani, spāņu mākslinieku Migelu Anhelu Melgaresu (Miguel Angel Melgares) un radošo producenti Zani Esteri Gruntmani.

Izrāde tapusi ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu.

Finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas Domes unAcción Cultural Española (AC/E) mobilitātes programma  “Programme for the Internationalisation of Spanish Culture” (PICE).

 

Mēs būvējam atmiņas no tukšuma, no cilvēkiem, no neesošas sarunas;  mēs veidojam dialogu caur interesi un tad iznirst bijusī realitāte, vēsture – mūsu pamats. Leģendārais režisors un aktieris Pēteris Lūcis ir izvēlējies šo laiku, lai atkal uz kādu brīdi atgrieztos savā teātrī.

Izrāde iekļauta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas “Kilograms kultūras” rudens kultūrlistē. 

Teātra kritiķe Silvija Radzobe portālā Satori.lv: ” ..Izrāde ļauj no skapjiem izkrist arī vairākiem Lūča skeletiem. Man patīk veids, ka tas tiek darīts: bez šausmināšanās un bez savas drosmes apjūsmošanas, lietišķi, kā operāciju zālē (..) Katrā ziņā Cērpas izrāde patiesi ir pamatīgs pētījums, ticu, ka uzvedumā rezultējies trīs gadu darbs. Šis inscenējums varbūt vistuvāk ir tam, ko saprotam ar verbatimu – performanci, kuras pamatā guldīti reāli dzīves fakti.”

  • foto_Markovskis-0962
  • foto_Markovskis-0894
  • foto_Markovskis-0476
  • foto_Markovskis-0574