Izrāde LŪCIS pēdējo reizi Valmieras Drāmas teātrīMarch 1, 2019

3. martā plkst. 13.00 pēdējo reizi skatāma rež. Elīnas Cērpas dokumentālā izrāde LŪCIS.

 

 “LŪCIS’
dokumentāla teātra izrāde,
kas tapusi iespaidīga izpētes projekta
“Bērni iet” rezultātā [2014 – 2017]

Ar pēdējo izrādes “Lūcis” izrādīšanu Valmieras Drāmas teātrī tiks noslēgts viens posms, kuru mēs noteikti varam ietērpt vārdos – iespaidīgs ceļojums. Ceļojums, kas pildīts ar neatņemamu pieredzi, kuru šo gadu laikā mēs esam dalījuši ar Latviešu teātra režisori Elīnu Cērpu. Tā sākums bija vērienīgais izpētes projekts “Bērni iet”, kura pamatā bija atjaunot redzējumu par vienu no aizgājušā gadsimta savdabīgākajiem Latvijas teātra režisoriem un aktieriem, sava laika vienīgā profesionālā teātra Vidzemē galveno režisoru Pēteri Lūci, rekonstruējot viņa personības latviskās rakstura šķautnes un to izpausmi mākslinieciskajādarbībā.

 

Fotogrāfiju galerija

 

3. martā plkst. 13.00 Valmieras drāmas teātrī pēdējo reizi tiks izrādīta režisores Elīnas Cērpas dokumentālā teātra izrāde “LŪCIS”. 

Mēs būvējam atmiņas no tukšuma, no cilvēkiem, no neesošas sarunas;  mēs veidojam dialogu caur interesi un tad iznirst bijusī realitāte, vēsture – mūsu pamats. Leģendārais režisors un aktieris Pēteris Lūcis ir izvēlējies šo laiku, lai atkal uz kādu brīdi atgrieztos savā teātrī.

Izrāde tapusi NVO producentu kompānijas “Pigeon-bridge” pētnieciskā skatuves mākslas projekta “Bērni iet” rezultātā, sadarbībā ar aktrisi Astru Baumani, spāņu mākslinieku Migelu Anhelu Melgaresu (Miguel Angel Melgares) un radošo producenti Zani Esteri Gruntmani.

Izrāde tapusi ar Latvijas valsts simtgades programmas atbalstu.

Finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas Domes unAcción Cultural Española (AC/E) mobilitātes programma  “Programme for the Internationalisation of Spanish Culture” (PICE).

Nominācijas un balvas: 

  • izrāde nominēta Latvijas teātru gada balvai “Spēlmaņu nakts” (2017./2018. gada sezona) kategorijā “Gada aktieris” Imants Strads par titullomu Pēteris Lūcis;
  • izrāde tika izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai “Kilograms kultūras”;
  • izrāde saņēma balvu ikgadējā Valmieras drāmas teātra Gada balvā kategorijā “Sezonas gada izrāde” pēc skatītāju un žūrijas vērtējuma.

Plašāka informācija par izrādes norisi un biļetēm šeit.