Izrāde “I am a really shy person” piedalās festivālā “Laiks dejot”May 29, 2018

Svētdien, 3. jūnijā plkst. 18.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālās dejas izrāde “I am a really shy person” (“Esmu ļoti kautrīgs cilvēks”) piedalās Starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā “Laiks dejot”, kas šogad norisinās no 2. līdz 6. jūnijam Rīgā. Izrāde notiks 3. jūnijā plkst. 18.00  Eduarda Smiļģa Muzejā, E. Smiļģa ielā 37, Rīgā.

Izrāde “I am a really shy person”  ir tapusi iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona – vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Uz skatuves Kristīne Brīniņa atveido fiktīvu notikumu par viņas un Andra Nelsona nejaušu tikšanos Bostonā. Tikšanās laikā diriģents atklāj horeogrāfei, kas ir diriģēšana un cik liela nozīme ir orķestrim. Izrādē ar šīs fantāzijas palīdzību Kristīne stāsta par skatuves mākslinieka un diriģenta līdzībām, kur skatītājs ieņem orķestra lomu. Kā galveno izteiksmes līdzekli horeogrāfe izmanto diriģenta ķermeņa valodu un izteiktos vārdus, kas mijās ar viņas pašas ekspresiju un domām. Saruna ar diriģentu Kristīnē rada pārdomas par kustībām, kas tiek izpildītas ikdienā un kādu “skanējumu” tās rada uz sabiedrību kopumā.

“Kā jau visas Kristīnes izrādes, arī šī ir ļoti precīzi veidota – katrs vārds, katra kustība ir pārdomāta un izpildīta nevainojami. Pat šķita, ka ne viena elpa netika ievilkta neplānoti. Šāds precīzi iestudēts solouzvedums no mākslinieka prasa milzīgu koncentrēšanos un profesionalitāti. Jāatzīst, Kristīne uzstādīto uzdevumu izpildīja godam – varēja nojaust, ka plānošana, struktūra un centīgums ir attaisnojies. Taču, skatoties izrādi, nepameta iespaids – ja Kristīnei kaut kas nojuktu, to varētu uzreiz pamanīt. Tas piešķīra nelielu adrenalīna devu ne tikai viņai pašai, bet arī man kā skatītājai,”  raksta Laura Bokiša Satori.lv

 “Laiks dejot” 1998. gadā aizsākās kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas attīstījies par starptautisku festivālu un centrālo Latvijas laikmetīgās dejas notikumu. Šogad “Laiks dejot” notiek 20to reizi, īpašu uzsvaru likot uz vietējo horeogrāfu darbiem. Latvijas laikmetīgās dejas izrāžu platforma ļauj iepazīt šeit tapušo laikmetīgās dejas izrāžu daudzveidību. Līdzās Latvijas platformas izrādēm festivālā “Laiks dejot” būs skatāmas četras laikmetīgās dejas viesizrādes no Lietuvas, Igaunijas un Somijas – valstīm, kas tāpat kā Latvija šogad svin savu simtgadi. Festivāla programmu papildina ārvalstu pasniedzēju meistarklases dalībniekiem ar priekšzināšanām un improvizācijas džemsesija.

Plašāk par notikumu skatīt šeit.