K.Brīniņas solo izrāde ‘I am a really shy person’ viesosies SiguldāNovember 19, 2017

‘Spēlmaņu nakts’ nominētā izrāde 25. novembrī plkst. 19.00 notiks Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”.

Horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālās dejas izrāde “I am a really shy person” (“Esmu ļoti kautrīgs cilvēks”) novembra izskaņā dodas uz Siguldas koncertzāli “Baltais flīģelis”.

Izrāde ir tapusi iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona – vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Horeogrāfi dziļi aizkustināja mākslinieka atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara. Ar teksta, mūzikas, ķermeņa valodas un fantāzijas starpniecību horeogrāfe centīsies iemiesoties apbrīnotajā māksliniekā ar cerību tajā saskatīt sevi.

“Kā jau visas Kristīnes izrādes, arī šī ir ļoti precīzi veidota – katrs vārds, katra kustība ir pārdomāta un izpildīta nevainojami. Pat šķita, ka ne viena elpa netika ievilkta neplānoti. Šāds precīzi iestudēts solouzvedums no mākslinieka prasa milzīgu koncentrēšanos un profesionalitāti. Jāatzīst, Kristīne uzstādīto uzdevumu izpildīja godam – varēja nojaust, ka plānošana, struktūra un centīgums ir attaisnojies. Taču, skatoties izrādi, nepameta iespaids – ja Kristīnei kaut kas nojuktu, to varētu uzreiz pamanīt. Tas piešķīra nelielu adrenalīna devu ne tikai viņai pašai, bet arī man kā skatītājai,”  raksta Laura Bokiša Satori.lv

Domājot par diriģenta un orķestra attiecībām, Kristīne Brīniņa vēlas, lai izrāde ir ne tikai personīgs stāsts, bet lai tā ir arī aicinājums skatītājiem pievērst uzmanību kustībām un darbībām, ko mēs izpildām ikdienā un kādu “skanējumu” tās rada sabiedrībā un notikumos ap mums.

“Izrāde ir savdabīga, bet atmiņā paliekoša, kompakta formātā, bet emocionāli bagāta. To ir grūti viennozīmīgi vērtēt, un tas nemaz nav slikti. Kristīne, manuprāt, vienmēr ir strādājusi ar neparastām tēmām, kas primāri ir svarīgas viņai pašai, līdz ar to rada dalītas sajūtas skatītājos. Bet iekšējā saskaņa un intuīcija ir milzīgs spēks,” Laura Bokiša.

Uz tikšanos izrādē!!!

Izrāde: 25. novembrī plkst. 19.00 Siguldā, koncertzālē “Baltais flīģelis”. Biļetes (10 eur) pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Izrādē vietu skaits ierobežots.